Paroda ...iš tų Druskininkų aš atsivešiu saulę...
Mikalojus Konstantinas Čiurlionis (1875–1911) vienas žymiausių Lietuvos menininkų – dailininkas, kompozitorius ir kultūros veikėjas. Druskininkai – kurortinis miestas Pietų Lietuvoje – buvo ypatingai svarbi vieta jo gyvenime ir kūryboje. Čiurlionio ir Druskininkų ryšys yra gilus ir prasmingas – tai ne tik jo vaikystės vieta, bet ir kūrybos židinys..
Nors Čiurlionis gimė Varėnoje, jo šeima netrukus persikėlė į Druskininkus. Būtent čia jis praleido savo vaikystę ir paauglystę. Jo tėvas buvo vargonininkas, tad Čiurlionis nuo mažens buvo apsuptas muzikos. Būtent Druskininkuose prasidėjo pirmieji Čiurlionio kūrybos žingsniai – čia jis mokėsi muzikos ir piešimo pagrindų. Druskininkų kraštovaizdis ir dvasinė aura formavo Čiurlionio pasaulėžiūrą ir meninę kalbą. Nors vėliau Čiurlionis mokėsi ir dirbo Varšuvoje, Leipcige ir Sankt Peterburge, jis dažnai grįždavo į Druskininkus. Tai buvo jo poilsio ir kūrybos vieta. Jis čia tapė, kūrė muziką, vaikščiojo po apylinkes. Grįždamas į Druskininkus, Čiurlionis dažnai ilsėdavosi gamtoje, ypač mėgo Nemuno pakrantes, miškus ir ežerus. Daugelis jo tapybos darbų ir muzikinių kūrinių atspindi būtent Druskininkų kraštovaizdį ir dvasinę atmosferą.Druskininkuose sukurta daug reikšmingų kūrinių, tokių kaip paveikslų ciklai „Saulės sonata“, „Pasaulio sutvėrimas“, taip pat muzikinių kūrinių eskizai. Čiurlionio vaizduotės peizažai (pvz., „Karalių pasaka“, „Pasaulio sutvėrimas“) atspindi jo gimto krašto dvasią – tylūs miškai, mistiškos upės, kalvos. Simfoninėse poemose „Rex“, „Miške“, „Jūra“ juntama stipri gamtos, miško, paslapties atmosfera, būdinga Dzūkijai ir Druskininkams, kur Čiurlionis gimė ir augo.
Trečiojoje ciklo parodoje, kuri skirta M. K. Čiurlioniui ir jo gimtiesiems Druskininkams, eksponuojami leidiniai išleisti 1960 – 2007 metais. Tai V. Landsbergio sudaryta ir parengta knyga ,,Visas Čiurlionis“, J. Čiurlionytės ,,Atsiminimai apie M. K. Čiurlionį“, L. Inio ,,Turiu savo pasaulį“, ,,M. K. Čiurlionis ir Druskininkai“, ,,Čiurlionio kelias“, M. K. Čiurlionis ,, Apie muziką ir dailę“, Čiurlioniui 100“ ir kt.